KALENDARZ

Daty Koncertów

13 Czerwca 2018, 19:30

Polska, Wambierzyce, Bazylika Nawiedzenia NMP

Springtime Tales

Festiwal Muzyka Dawna-Persona Grata

PROGRAM

Antonio Vivaldi - Koncert „Wiosna” z cyklu Cztery pory roku i koncerty na flet prosty

MUZYCY

Bolette Roed – flet prosty
Orkiestra Arte dei Suonatori

14 Czerwca 2018, 19:00

Polska, Poznań, Bazar Poznański, Sala Biała

Springtime Tales

Festiwal Muzyka Dawna-Persona Grata

PROGRAM

Antonio Vivaldi - Koncert „Wiosna” z cyklu Cztery pory roku i koncerty na flet prosty

MUZYCY

Bolette Roed – flet prosty
Orkiestra Arte dei Suonatori

15 Czerwca 2018, 19:00

Polska, Ostrów Wlkp., Forum Synagoga

Springtime Tales

Festiwal Muzyka Dawna-Persona Grata

PROGRAM

Antonio Vivaldi - Koncert „Wiosna” z cyklu Cztery pory roku i koncerty na flet prosty

MUZYCY

Bolette Roed – flet prosty
Orkiestra Arte dei Suonatori

20 Czerwca 2018, 19:30

Dania, Kopenhaga, Kościół Frederiksberg

Bach Again

Midsommerbarok Festival

PROGRAM

J. S. Bach – Sinfonia z kantaty ”Himmelskönig, sei willkommen” (BWV 182)
Koncert Bradenburski nr 5 D-dur (BWV 1050)
W. F. Bach – Koncert klawesynowy e-moll (F.43)

MUZYCY

Allan Rasmussen - klawesyn
Anne Freitag - flet traverso
Aureliusz Goliński - skrzypce
Orkiestra Arte dei Suonatori

22 Czerwca 2018, 19:30

Dania, Kopenhaga, Kościół Frederiksberg

Winds

Midsommerbarok Festival

PROGRAM

A. Vivaldi – Koncerty na flet prosty
B. Wagenseil – Koncert na puzon
G. Ph. Telemann – Koncert na flet prosty i flet traverso

MUZYCY

Bolette Roed – flet prosty
Anne Freitag – flet traverso
Catharine Motuz - puzon
Orkiestra Arte dei Suonatori

24 Czerwca 2018, 19:30

Dania, Kopenhaga, Kościół Frederiksberg

Celebrations

Midsommerbarok Festival

PROGRAM

Georg Muffat - Sonata G-dur nr 5 ze zbioru ”Armonico tributo”
J. S. Bach - Kantata ”Himmelskönig, sei willkommen” (BWV 182)

MUZYCY

Elenor Wiman-alt
Adam Riis-tenor
Jakob Bloch Jespersen-bas
Allan Rasmussen – organy i prowadzenie
Orkiestra Arte dei Suonatori

27 Lipca 2018, 19:00

Polska, Zamek Kliczków

Fab Four

PROGRAM

Antonio Vivaldi - Koncerty z cyklu "Cztery Pory Roku"
G. Ph. Telemann - Suite "Les Nations"
G.F. Haendel - Concerto grosso op.6 no.12.

MUZYCY

Bolette Roed - flet prosty
Orkiestra Arte dei Suonatori

29 Lipca 2018, 19:45

Dania, Kopenhaga, Sala NIMB

Fab Four

Copenhagen Opera Festival

PROGRAM

Antonio Vivaldi - Koncerty z cyklu "Cztery Pory Roku"
G. Ph. Telemann - Suite "Les Nations"
G.F. Haendel - Concerto grosso op.6 no.12.

MUZYCY

Bolette Roed - flet prosty
Orkiestra Arte dei Suonatori

1 Sierpnia 2018, 19:30

Dania, Kopenhaga, Sala Borssalen

Heroic Women

Copenhagen Opera Festival

PROGRAM

Claudio Monteverdi - „Il Combattimento de Tancredo a Clorinda” z ósmej księgi Madrygałów
Girolamo Frescobaldi - Fantasias and Canzonas
Heinrich Ignaz Franz von Biber - Battalia
Georg Friedrich Handel - Cantata „Armida Abbandonata”

MUZYCY

Ekaterina Bakanova - sopran
Orkiestra Arte dei Suonatori

12 Września 2018, 19:00

Polska, Poznań, Bazar Poznański, Sala Biała

Szkiełkiem i Okiem

Festiwal Muzyka Dawna-Persona Grata

PROGRAM

W programie utwory Georga Friedricha Haendla, Georga Matthiasa Monna, Johanna Joachima Quantza.

MUZYCY

Ursula Paludan Monberg – waltornia
Poppy Walshaw – wiolonczela
Orkiestra Arte dei Suonatori

13 Września 2018, 19:00

Polska, Warszawa, Studio im. W. Lutosławskiego

Szkiełkiem i Okiem

Festiwal Muzyka Dawna-Persona Grata

PROGRAM

W programie utwory Georga Friedricha Haendla, Georga Matthiasa Monna, Johanna Joachima Quantza.

MUZYCY

Ursula Paludan Monberg – waltornia
Poppy Walshaw – wiolonczela
Ari Dykier - wizualizacje
Orkiestra Arte dei Suonatori

15 Września 2018, 18:00

Polska, Ścinawka Górna, Zamek Sarny

Szkiełkiem i Okiem

Festiwal Muzyka Dawna-Persona Grata

PROGRAM

W programie utwory Georga Friedricha Haendla, Georga Matthiasa Monna, Johanna Joachima Quantza.

MUZYCY

Ursula Paludan Monberg – waltornia
Poppy Walshaw – wiolonczela
Orkiestra Arte dei Suonatori

16 Września 2018, 18:00

Polska, Nowa Sól, Nowosolski Dom Kultury

Szkiełkiem i Okiem

Festiwal Muzyka Dawna-Persona Grata

PROGRAM

W programie utwory Georga Friedricha Haendla, Georga Matthiasa Monna, Johanna Joachima Quantza.

MUZYCY

Ursula Paludan Monberg – waltornia
Poppy Walshaw – wiolonczela
Ari Dykier - wizualizacje
Orkiestra Arte dei Suonatori

7 Października 2018, 19:00

Polska, Zielona Góra, Kościół pw. Najświętszego Zbawiciela

Requiem Mozartal

PROGRAM

W. A. Mozart
Kwartet Fortepianowy G moll KV 478, Requiem D moll KV 626 (edycja R. Maunder)

MUZYCY

Marzena Michałowska - sopran
Bogumiła Tarasiewicz - alt

Karol Kozłowski - tenor

Maciej Straburzyński - baryton
Chór Kameralny Uniwersytetu Zielonogórskiego Cantus Humanus

Orkiestra Arte dei Suonatori

Bartłomiej Stankowiak - dyrygent

21 Października 2018, 20:00

Polska, Warszawa, Kościół Ewangelicko-Reformowany

7 Łez

Festiwal Muzyka Wiary, Muzyka Pokoju

PROGRAM

Improwizacje inspirowane cyklem „Lachrimae” Johna Dowlanda

MUZYCY

Agata Zubel – sopran
Cezary Duchnowski – elektronika
Adam Bałdych – skrzypce
Arte dei Suonatori

13 Grudnia 2018, 12:00 (dla dzieci), 14:00

Polska, Żelazowa Wola, Dom urodzenia Fryderyka Chopina

Weneckie Boże Narodzenie

Festiwal Muzyka Dawna - Persona Grata

PROGRAM

W programie utwory Antonio Vivaldiego, Giuseppe Torellego, Johanna Adolfa Hassego i Giovanniego Agostina Perottiego

MUZYCY

Claire Lefilliâtre – sopran
Ewa Golinska - skrzypce
Komale Akakpo – psałterion
Martin Gester – organ
Arte dei Suonatori

16 Grudnia 2018, 18:00

Polska, Poznań, Bazar Poznański, Sala Biała

Weneckie Boże Narodzenie

Festiwal Muzyka Dawna - Persona Grata

PROGRAM

W programie utwory Antonio Vivaldiego, Giuseppe Torellego, Johanna Adolfa Hassego i Giovanniego Agostina Perottiego

MUZYCY

Claire Lefilliâtre – sopran
Ewa Golinska - skrzypce
Komale Akakpo – psałterion
Martin Gester – organ
Arte dei Suonatori

17 Grudnia 2018, 19:00

Polska, Radziejowice, Pałac

Weneckie Boże Narodzenie

Festiwal Muzyka Dawna - Persona Grata

PROGRAM

W programie utwory Antonio Vivaldiego, Giuseppe Torellego, Johanna Adolfa Hassego i Giovanniego Agostina Perottiego

MUZYCY

Claire Lefilliâtre – sopran
Ewa Golinska - skrzypce
Komale Akakpo – psałterion
Martin Gester – organ
Arte dei Suonatori

18 Grudnia 2018, 19:00

Polska, Warszawa, Studio koncertowe im. W. Lutosławskiego

Weneckie Boże Narodzenie

Festiwal Muzyka Dawna - Persona Grata

PROGRAM

W programie utwory Antonio Vivaldiego, Giuseppe Torellego, Johanna Adolfa Hassego i Giovanniego Agostina Perottiego

MUZYCY

Claire Lefilliâtre – sopran
Ewa Golinska - skrzypce
Komale Akakpo – psałterion
Martin Gester – organ
Arte dei Suonatori

27 Grudnia 2018, 19:00

Polska, Szczecin, Filharmonia im. M. Karłowicza, Sala Kameralna

Weneckie Boże Narodzenie

Festiwal Muzyka Dawna - Persona Grata

PROGRAM

W programie utwory Antonio Vivaldiego, Giuseppe Torellego, Johanna Adolfa Hassego i Giovanniego Agostina Perottiego

MUZYCY

Claire Lefilliâtre – sopran
Ewa Golinska - skrzypce
Komale Akakpo – psałterion
Martin Gester – organ
Arte dei Suonatori

6 Kwietnia 2019, 19:00

Polska, Zielona Góra, Kościół Najświętszego Zbawiciela

Pasja wg. św. Mateusza

Magna Opera Sacra

PROGRAM

J. S. Bach - Pasja wg św. Mateusza BWV244

MUZYCY

Marzena Michałowska - sopran
Maciej Straburzyński - bas
Chór Kameralny Uniwersytetu Zielonogórskiego Cantus Humanus
Arte dei Suonatori Orchestra
Bartłomiej Stankowiak - dyrygent

20 Kwietnia 2019, 12:00

Polska, Radziejowice

Stabat Mater

PROGRAM

Luigi Boccherini - Stabat Mater

MUZYCY

Marzena Michałowska - sopran
Arte dei Suonatori:
Ewa Golińska, Aureliusz Goliński, Natalia Reichert, Krzysztof Karpeta, Maciej Łukaszuk

5 Czerwca 2019, 19:00

Polska, Radziejowice, Nowy Dom Sztuki

Polskie ścieżki mistrzów Baroku

Muzyka Dawna-Persona Grata

PROGRAM

Georg Philipp Telemann - Concerto polonais G-dur TWV 43:G7
Johann Gottlieb Goldberg – Koncert klawesynowy d-moll DürG 16
Johann Sebastian Bach – Suita Orkiestrowa nr 3 D-dur BWV 1068

MUZYCY

Marcin Świątkiewicz - klawesyn
Orkiestra Arte dei Suonatori

6 Czerwca 2019, 19:00

Polska, Mikołów, Kościół Ewangelicko-Augsburski

Polskie ścieżki mistrzów Baroku

Mikołowskie Dni Muzyki

PROGRAM

Georg Philipp Telemann - Concerto polonais G-dur TWV 43:G7
Johann Gottlieb Goldberg – Koncert klawesynowy d-moll DürG 16
Johann Sebastian Bach – Suita Orkiestrowa nr 3 D-dur BWV 1068

MUZYCY

Marcin Świątkiewicz - klawesyn
Orkiestra Arte dei Suonatori

7 Czerwca 2019, 19:00

Polska, Piła, Sala Miejska

Polskie ścieżki mistrzów Baroku

Muzyka Dawna-Persona Grata

PROGRAM

Georg Philipp Telemann - Concerto polonais G-dur TWV 43:G7
Johann Gottlieb Goldberg – Koncert klawesynowy d-moll DürG 16
Johann Sebastian Bach – Suita Orkiestrowa nr 3 D-dur BWV 1068

MUZYCY

Marcin Świątkiewicz - klawesyn
Orkiestra Arte dei Suonatori

9 Czerwca 2019, 16:00

Niemcy, Regensburg, St.-Oswald-Kirche

Polskie ścieżki mistrzów Baroku

Tage Alter Musik

PROGRAM

Georg Philipp Telemann - Concerto polonais G-dur TWV 43:G7
Johann Gottlieb Goldberg – Koncert klawesynowy d-moll DürG 16
Johann Sebastian Bach – Suita Orkiestrowa nr 3 D-dur BWV 1068

MUZYCY

Marcin Świątkiewicz - klawesyn
Orkiestra Arte dei Suonatori

26 Czerwca 2019, 20:00

Dania, Kopenhaga, NIMB

Cosiness

Copenhagen Baroque Festival

PROGRAM

J. Elsner – Kwartet fortepianowy Es-dur op. 15
M. Szymanowska - Nocturn B-dur
F. Lessel – Trio fortepianowe E-dur op. 5 II i III część
W. A. Mozart – Kwartet fortepianowy g-moll (KV478)

MUZYCY

Arte dei Suonatori Piano Quartet:
Katarzyna Drogosz - fortepiano
Ewa Golińska - skrzypce
Natalia Reichert - altówka
Maciej Łukaszuk - wiolonczela

28 Czerwca 2019, 16:30

Dania, Kopenhaga, Trinitatis Church

Power

Copenhagen Baroque Festival

PROGRAM

G. F. Händel - Concerto Grosso op. 6 nr 5 D-dur i Kantata ”Armida abbandonata” i Concerto Grosso op. 6 nr 7 B-dur

MUZYCY

Clara Cecilie Thomsen - sopran
Orkiestra Arte dei Suonatori

29 Czerwca 2019, 15:00

Dania, Kopenhaga, Trinitatis Church

Magnificence

Copenhagen Baroque Festival

PROGRAM

J. S. Bach - Suite nr 3 D-dur na smyczki i Koncert klawesynowy f-moll
A. Vivaldi - Sinfonia na smyczki C-dur i Koncert na skrzypce Es-dur (RV 257) (arr. na flet prosty, B. Roed)
J.C.F. Bach – Sinfonia d-moll

MUZYCY

Allan Rasmussen - klawesyn
Bolette Roed - flet prosty
Orkiestra Arte dei Suonatori

17 Lipca 2019, 21:00 premiera

Czechy, Ołomuniec, Art Centre of Palacký University

J. H. Schmelzer: the modern premiere of two Baroque serenatas

Olomouc Baroque Festival

PROGRAM

Johann Heinrich Schmelzer:
Serenady DIE SIEBEN ALTER STIMMEN ZUSAMMEN
LE VEGLIE OSSEQUIOSE (THE OBSEQUIOUS VIGILS)

MUZYCY

Ensemble Damian (CZ)
Arte dei Suonatori (PL)
Solamente Naturali (SK)
Sonatores Paninae
Veronika Manová - dyrektor artystyczny
Rocc - reżyser

18 Lipca 2019, 21:00

Czechy, Ołomuniec, Art Centre of Palacký University

J. H. Schmelzer: the modern premiere of two Baroque serenatas

Olomouc Baroque Festival

PROGRAM

Johann Heinrich Schmelzer:
Serenady DIE SIEBEN ALTER STIMMEN ZUSAMMEN
LE VEGLIE OSSEQUIOSE (THE OBSEQUIOUS VIGILS)

MUZYCY

Ensemble Damian (CZ)
Arte dei Suonatori (PL)
Solamente Naturali (SK)
Sonatores Paninae
Veronika Manová - dyrektor artystyczny
Rocc - reżyser

19 Lipca 2019, 21:00

Czechy, Ołomuniec, Art Centre of Palacký University

J. H. Schmelzer: the modern premiere of two Baroque serenatas

Olomouc Baroque Festival

PROGRAM

Johann Heinrich Schmelzer:
Serenady DIE SIEBEN ALTER STIMMEN ZUSAMMEN
LE VEGLIE OSSEQUIOSE (THE OBSEQUIOUS VIGILS)

MUZYCY

Ensemble Damian (CZ)
Arte dei Suonatori (PL)
Solamente Naturali (SK)
Sonatores Paninae
Veronika Manová - dyrektor artystyczny
Rocc - reżyser

20 Lipca 2019, 21:00

Czechy, Ołomuniec, Art Centre of Palacký University

J. H. Schmelzer: the modern premiere of two Baroque serenatas

Olomouc Baroque Festival

PROGRAM

Johann Heinrich Schmelzer:
Serenady DIE SIEBEN ALTER STIMMEN ZUSAMMEN
LE VEGLIE OSSEQUIOSE (THE OBSEQUIOUS VIGILS)

MUZYCY

Ensemble Damian (CZ)
Arte dei Suonatori (PL)
Solamente Naturali (SK)
Sonatores Paninae
Veronika Manová - dyrektor artystyczny
Rocc - reżyser

10 Sierpnia 2019, 19:00

Polska, Lusławice, Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego

Chamber music by Lessel and Szymanowska

Festiwal Emanacje

PROGRAM

M. Szymanowska - Fantasia na fortepian i Serenada C-dur na fortepian i wiolonczelę
F. Lessel – Wariacje a-moll op. 15 nr 2 i Trio fortepianowe op.5

MUZYCY

Katarzyna Drogosz - fortepiano
Ewa Golińska - skrzypce
Maciej Łukaszuk - wiolonczela

14 Sierpnia 2019, 18:00

Polska, Ostrów Wielkopolski, Forum Synagoga

Miejski Salon Muzyczny

Festiwal Muzyka Dawna - Persona Grata

PROGRAM

J. Elsner – Kwartet fortepianowy Es-dur op. 15
M. Szymanowska - Nocturn B-dur
W. A. Mozart – Kwartet fortepianowy g-moll (KV478)

MUZYCY

Arte dei Suonatori Piano Quartet:
Katarzyna Drogosz - fortepiano
Ewa Golińska - skrzypce
Natalia Reichert - viola
Maciej Łukaszuk - wiolonczela

12 Września 2019, 19:00

Austria, St. Veit/Glan, Rathaus

For luck, there’s luck

Festival Trigonale

PROGRAM

Georg Phillip Telemann - Kantata Ino

MUZYCY

Anna Dennis - sopran
Mark Tatlow - dyrygent
Orkiestra Arte dei Suonatori

15 Września 2019, 18:00

Austria, Tanzenberg, Seminarkirche

Jephta

Festival Trigonale

PROGRAM

Georg Friedrich Haendel - Oratorium Jephta (HWV 70, 1751)

MUZYCY

Cantus Koln
Orkiestra Arte dei Suonatori
Choir of Slovak Philharmonic
Konrad Junghanel - dyrygent

28 Września 2019, 19:30

Dania, Frederiksborg Castle

Fit for a King

Frederiksborg Barok Festival

PROGRAM

Kompozycje Johanna Adolfa Scheibe, Antonio Vivaldiego, Johanna Christiana Schickhardt and „The Princess’s suite”

MUZYCY

Bolette Roed - flet prosty
Orkiestra Arte dei Suonatori

29 Września 2019, 19:30

Dania, Frederiksborg Castle

Jewels from the Baroque

Frederiksborg Barok Festival

PROGRAM

J. S. Bach - Suita nr 3 D-dur
G. F. Handel - Suita na trąbkę D-dur HWV 341
G. F. Handel - Concerto grosso op. 6 no. 7 B-dur

MUZYCY

Justin Bland - trąbka
Orkiestra Arte dei Suonatori

16 Października 2019, 18:30

Anglia, Londyn, The Grand Connaught Rooms

Gramophone Classical Music Awards

PROGRAM

Kompozycje Georga Friedricha Haendla, Johanna Sebastiana Bacha, Franciszka Lessla i Antonio Vivaldiego.

MUZYCY

Nagrodzeni artyści, Katarzyna Drogosz, Marcin Świątkiewicz, Bolette Roed, Orkiestra Arte dei Suonatori

17 Października 2019, 19:30

Anglia, Londyn, The Polish Heart

Warszawski Salon Muzyczny

PROGRAM

Józef Elsner – Sonata na fortepian i skrzypce F-dur
Maria Szymanowska - Fantazja na fortepian
Maria Szymanowska - Serenada C-dur na wiolonczelę i fortepian
Franciszek Lessel - Trio na fortepian, skrzypce i wiolonczelę E-dur op.5

MUZYCY

Arte dei Suonatori Piano Trio: K. Drogosz, E. Golinska, M. Łukaszuk

19 Października 2019, 18:00

Polska, Nowa Sól, Nowosolski Dom Kultury

Polskie Ścieżki Mistrzów Baroku

Nowosolska Jesień Artystyczna

PROGRAM

Georg Philipp Telemann - Concerto polonais G-dur TWV 43:G7
Johann Gottlieb Goldberg – Koncert klawesynowy d-moll DürG 16
Johann Sebastian Bach – Suita Orkiestrowa D-dur BWV 1068

MUZYCY

Marcin Świątkiewicz - klawesyn
Arte dei Suonatori Orchestra

20 Października 2019, 18:00

Polska, Pszczyna, Pałac

Polskie Ścieżki Mistrzów Baroku

Wieczory u Telemanna

PROGRAM

Georg Philipp Telemann - Concerto polonais G-dur TWV 43:G7
Johann Gottlieb Goldberg – Koncert klawesynowy d-moll DürG 16
Johann Sebastian Bach – Suita Orkiestrowa D-dur BWV 1068

MUZYCY

Marcin Świątkiewicz - klawesyn
Arte dei Suonatori Orchestra

26 Października 2019, 18:00

Polska, Letnica k. Zielonej Góry, Zbór Poewangelicki

MESJASZ

PROGRAM

Georg Friedrich Haendel - Oratorium Mesjasz HWV 56

MUZYCY

Marzena Michałowska – sopran
Bogumiła Tarasiewicz – mezzosopran
Karol Kozłowski – tenor
Maciej Straburzyński – baryton
Chór Uniwersytetu Zielonogórskiego „Cantus humanus”
Orkiestra Arte dei Suonatori
Bartłomiej Stankowiak – dyrygent

27 Października 2019, 16:00

Polska, Letnica k. Zielonej Góry, Zbór Poewangelicki

MESJASZ

PROGRAM

Georg Friedrich Haendel - Oratorium Mesjasz HWV 56

MUZYCY

Marzena Michałowska – sopran
Bogumiła Tarasiewicz – mezzosopran
Karol Kozłowski – tenor
Maciej Straburzyński – baryton
Chór Uniwersytetu Zielonogórskiego „Cantus humanus”
Orkiestra Arte dei Suonatori
Bartłomiej Stankowiak – dyrygent

3 Listopada 2019

Czechy, Miculcice, Archeology Research Base

Warszawski Salon Muzyczny

PROGRAM

Franciszek Lessel – Trio na fortepian, skrzypce i wiolonczelę, E-dur cz.I
Maria Szymanowska - Serenada C-dur na wiolonczelę i fortepian
Józef Elsner - Kwartet fortepianowy Es-dur op.15 cz.II i III
Wolfgang Amadeus Mozart - Kwartet fortepianowy g-moll KV478

MUZYCY

Arte dei Suonatori Piano Quartet: K. Drogosz, E. Golinska, N. Reichert, M. Łukaszuk

5 Listopada 2019

Czechy, Praga, Losyho palác (Lidový dům)

Warszawski Salon Muzyczny

PROGRAM

Franciszek Lessel – Trio na fortepian, skrzypce i wiolonczelę, E-dur cz.I
Maria Szymanowska - Serenada C-dur na wiolonczelę i fortepian
Józef Elsner - Kwartet fortepianowy Es-dur op.15 cz.II i III
Wolfgang Amadeus Mozart - Kwartet fortepianowy g-moll KV478

MUZYCY

Arte dei Suonatori Piano Quartet: K. Drogosz, E. Golinska, N. Reichert, M. Łukaszuk

22 Listopada 2019

Polska, Żelazowa Wola, Miejsce urodzenia Fryderyka Chopina

Miejski Salon Muzyczny

PROGRAM

Józef Elsner - Kwartet fortepianowy Es-dur op.15
M. Szymanowska - Fantazja na fortepian F-dur
F. Chopin - Largo z Sonaty g-moll op. 65 na wiolonczelę i fortepian
W. A. Mozart - Kwartet fortepianowy g-moll KV478

MUZYCY

Arte dei Suonatori Piano Quartet: K. Drogosz, E. Golinska, N. Reichert, M. Łukaszuk

24 Listopada 2019

Polska, Poznań, Bazar Poznański

Miejski Salon Muzyczny

Festiwal Muzyka Dawna - Persona Grata

PROGRAM

Józef Elsner - Kwartet fortepianowy Es-dur op.15
M. Szymanowska - Fantazja na fortepian F-dur
F. Chopin - Largo z Sonaty g-moll op. 65 na wiolonczelę i fortepian
W. A. Mozart - Kwartet fortepianowy g-moll KV478

MUZYCY

Arte dei Suonatori Piano Quartet: K. Drogosz, E. Golinska, N. Reichert, M. Łukaszuk

29 Listopada 2019

Polska, Poznań, Sala Koncertowa EDGE

Jak Sebastian Bach

PROGRAM

J. S. Bach - Suita Orkiestrowa h-moll BWV 1067
J. S. Bach -  Kantata Non sa che sia dolore BWV 209

MUZYCY

Anna Budzynska - sopran
Orkiestra Arte dei Suonatori

6 Grudnia 2019

Polska, Nowa Sól, Nowosolski Dom Kultury

Nowy Bach

PROGRAM

J.S. Bach - Koncerty Klawesynowe
J. Ch. F. Bach i C. Ph. E. Bach - Symfonie

MUZYCY

Andreas Borregaard- akordeon
Orkiestra Arte dei Suonatori

7 Grudnia 2019

Polska, Ostrów Wielkopolski, Forum Synagoga

Nowy Bach

PROGRAM

J.S. Bach - Koncerty Klawesynowe
J. Ch. F. Bach i C. Ph. E. Bach - Symfonie

MUZYCY

Andreas Borregaard- akordeon
Orkiestra Arte dei Suonatori

18 Grudnia 2019

Estonia, Centrum Arvo Parta

Warszawski Salon Muzyczny

PROGRAM

Franciszek Lessel – Trio na fortepian, skrzypce i wiolonczelę, E-dur cz.I
Maria Szymanowska - Serenada C-dur na wiolonczelę i fortepian
Józef Elsner - Kwartet fortepianowy Es-dur op.15 cz.II i III
Wolfgang Amadeus Mozart - Kwartet fortepianowy g-moll KV478

MUZYCY

Arte dei Suonatori Piano Quartet: K. Drogosz, E. Golinska, N. Reichert, M. Łukaszuk

20 Grudnia 2019

Łotwa, Lipawa, Great Amber Chamber Music Hall

Warszawski Salon Muzyczny

PROGRAM

Franciszek Lessel – Trio na fortepian, skrzypce i wiolonczelę, E-dur cz.I
Maria Szymanowska - Serenada C-dur na wiolonczelę i fortepian
Józef Elsner - Kwartet fortepianowy Es-dur op.15 cz.II i III
Wolfgang Amadeus Mozart - Kwartet fortepianowy g-moll KV478

MUZYCY

Arte dei Suonatori Piano Quartet: K. Drogosz, E. Golinska, N. Reichert, M. Łukaszuk

27 Grudnia 2019

Polska, Katowice, Muzeum Śląskie

Warszawski Salon Muzyczny

PROGRAM

Józef Elsner - Rondo a la Mazurek C-dur
Józef Elsner - Kwartet fortepianowy Es-dur op. 15
Józef Elsner – Sonata na fortepian i skrzypce F-dur
Wolfgang Amadeusz Mozart - Kwartet fortepianowy g – moll KV478

MUZYCY

Arte dei Suonatori Piano Quartet: K. Drogosz, E. Golinska, N. Reichert, M. Łukaszuk

24 Lipca 2020

Estonia, Haapsalu, Dom Church

Plexus of Affects

Haapsalu Early Music Festival

PROGRAM

Antonio Vivaldi - Sinfonia C-dur (z Serenaty „La Senna festeggiante” RV 693)
Christian Michael Wolff – Koncert na flet G-dur
Johann Wilhelm Hertel – Koncert na trąbkę Es-dur
Johann Valentin Meder - Motet „Jubilate Deo”
Antonio Caldara - Introduzione z Passione di Gesù Cristo
Antonio Vivaldi – Koncert skrzypcowy e-moll “Il Favorito” RV 277

MUZYCY

Joanna Kreft – skrzypce
Marta Gawlas – flet traverso
Justin Bland – trąbka
Orkiestra Arte dei Suonatori
Aureliusz Goliński – dyrektor artystyczny

6 Sierpnia 2020

Czechy, Ołomuniec, Archbishop's Palace

Conventus Quatuor

Olomoucke Barokni Slavnosti

PROGRAM

Alajos Czibulka - Symfonia D-dur
Anton Reicha - Wariacje na tematy Dittersdorfa na wiolonczelę i orkiestrę
Anton Zimmermann - Symfonia B-dur
Franciszek Lessel - Koncert fortepianowy C-dur op. 14

MUZYCY

Katarzyna Drogosz - fortepiano
Libor Masek – wiolonczela
Ensemble Damian (CZ)
Arte dei Suonatori (PL)
Solamente Naturali (SK)
Sonatores Paninae (HU)
Veronika Manová - dyrektor artystyczny

7 Sierpnia 2020

Czechy, Zamek w Kromieryżu, Flower Garden: Large greenhouse

Cztery Pory Roku

Festiwal Hortus Magicus

PROGRAM

Antonio Vivaldi – Koncerty skrzypcowe “Cztery Pory Roku”
Arcangelo Corelli - Concerto grosso op. 6 nr 4 D-dur

ARTISTS

Josef Zak – skrzypce
Ensemble Damian (CZ)
Arte dei Suonatori (PL)
Solamente Naturali (SK)
Sonatores Paninae (HU)

8 Sierpnia 2020

Czechy, Zamek w Kromieryżu, Flower Garden: Large greenhouse

Conventus Quatuor

Festiwal Hortus Magicus

PROGRAM

Alajos Czibulka - Symfonia D-dur
Anton Reicha - Wariacje na tematy Dittersdorfa na wiolonczelę i orkiestrę
Anton Zimmermann - Symfonia B-dur
Franciszek Lessel - Koncert fortepianowy C-dur op. 14

MUZYCY

Katarzyna Drogosz - fortepiano
Libor Masek – wiolonczela
Ensemble Damian (CZ)
Arte dei Suonatori (PL)
Solamente Naturali (SK)
Sonatores Paninae (HU)
Veronika Manová - dyrektor artystyczny

23 Sierpnia 2020

Polska, Antonin, Pałac Myśliwski

Muzyczny Salon Radziwiłłów

Festiwal Muzyka Dawna – Persona Grata

PROGRAM

Fryderyk Chopin – Largo z Sonaty na wiolonczelę i fortepian g-moll op. 65
Józef Elsner – Kwartet fortepianowy Es-dur op. 15
Maria Szymanowska – Serenada na wiolonczelę i fortepian C-dur
Felix Mendelssohn-Bartholdy – Kwartet fortepianowy nr 1 c-moll op. 1

MUZYCY

Arte dei Suonatori Piano Quartet
Katarzyna Drogosz - fortepiano
Ewa Golińska - skrzypce
Natalia Reichert - altówka
Maciej Łukaszuk - wiolonczela

27 Września 2020

Polska, Pałac w Wiechlicach

Pałacowy Salon Muzyczny

Festiwal Muzyka Dawna – Persona Grata

PROGRAM

Johann Schobert - Kwartet fortepianowy Es-dur op. 14 nr 1
Feliks Janiewicz - Trio na dwoje skrzypiec i wiolonczelę B-dur nr 4
Feliks Janiewicz – I koncert skrzypcowy F-dur w aranżacji Jana Ladislava Dusska na fortepian
Franciszek Lessel - Trio na fortepian, skrzypce i wiolonczelę E-dur op.5

MUZYCY

Arte dei Suonatori Kameralnie
Katarzyna Drogosz - fortepiano
Ewa Golińska - skrzypce
Aureliusz Goliński - skrzypce
Maciej Łukaszuk - wiolonczela

1 października 2020

Polska, Poznań, Bazar Poznański

Barok w formie

Festiwal Muzyka Dawna – Persona Grata

PROGRAM

Johann Bernhard Bach - Suita nr 3 e-moll (IJB 9)
Johann Gottlieb Janitsch - Koncert klawesynowy F-dur
Carl Philipp Emanuel Bach - Sinfonia hamburska nr 2 B-dur Wq 182/2

MUZYCY

Arte dei Suonatori Orkiestra
Marcin Świątkiewicz – klawesyn, lider

2 października 2020

Polska, Żagań, Pałac Książęcy

Barok w formie

Festiwal Muzyka Dawna – Persona Grata

PROGRAM

Johann Bernhard Bach - Suita nr 3 e-moll (IJB 9)
Johann Gottlieb Janitsch - Koncert klawesynowy F-dur
Carl Philipp Emanuel Bach - Sinfonia hamburska nr 2 B-dur Wq 182/2

MUZYCY

Arte dei Suonatori Orkiestra
Marcin Świątkiewicz – klawesyn, lider

4 października 2020

Polska, Letnica, Zbór poewangelicki

Lubuszanie in memoriam

Festiwal Muzyka Dawna – Persona Grata

PROGRAM

Johann Sebastian Bach - Suita orkiestrowa h-moll BWV 1067
Christian Michael Wolf - Koncert fletowy G-dur
Johann Sebastian Bach - Msza luterańska A-dur BWV 234

MUZYCY

Marta Krysiak – sopran
Piotr Olech – kontratenor
Andre Khorsik – tenor
Maciej Straburzyński – bas-baryton
Marta Gawlas – flet traverso
Chór kameralny Uniwersytetu Zielonogórskiego Cantus humanus
Orkiestra Arte dei Suonatori
Bartłomiej Stankowiak – dyrygent

7 października 2020

Polska, Gliwice, Kościół w. Wszystkich Świętych

Sangwinik i Melancholik

XXI Gliwicki Festiwal Bachowski

PROGRAM

Carl Philipp Emanuel Bach (1714-1788):
Sonata triowa d-moll Wq 145
Sonata fletowa e-moll Wq 124
Sonata triowa c-moll „Sanguineus et Melancholicus” Wq 161/1
Duet na flet i skrzypce e-moll Wq 140
Sonata triowa G dur Wq 150

MUZYCY

Arte dei Suonatori kameralnie
Aureliusz Goliński – skrzypce, lider
Marta Gawlas – flet traverso
Ewa Golińska - skrzypce
Maciej Łukaszuk - wiolonczela
Dagmara Tyrcha - klawesyn

10 października 2020

Polska, Bydgoszcz, Kino Pomorzanin (ul. Gdańska 10)

Warszawski Salon Muzyczny

Bydgoska Scena Barokowa

PROGRAM

Johann Schobert - Kwartet fortepianowy Es-dur op. 14 nr 1
Feliks Janiewicz - Trio na dwoje skrzypiec i wiolonczelę B-dur nr 4
Feliks Janiewicz – I koncert skrzypcowy F-dur w aranżacji Jana Ladislava Dusska na fortepian
Franciszek Lessel - Trio na fortepian, skrzypce i wiolonczelę E-dur op.5

MUZYCY

Arte dei Suonatori kameralnie
Katarzyna Drogosz - fortepian
Ewa Golińska - skrzypce
Aureliusz Goliński - skrzypce
Maciej Łukaszuk - wiolonczela

15 października 2020

Dania, Kopenhaga, Trinitatis Kirke

The magic flute

Copenhagen Baroque Festival

PROGRAM

Anna Amalia von Preußen - Sonata F-dur na flet i b.c.
Giuseppe Tartini - Violin Sonata in G minor, B.g5 'Le trille du diable' (opracowanie na skrzypce i orkiestrę smyczkową)
Carl Philip Emmanuel Bach - Koncert fletowy A-dur Wq.168 (H438)
Georg Philipp Telemann - Koncert na flet traverso i flet prosty (TWV 52:e1)

MUZYCY

Joachim Becerra Thomsen - flet
Paweł Zalejski - skrzypce
Orkiestra Arte dei Suonatori

16 października 2020

Dania, Kopenhaga, Trinitatis Kirke

The Enlighted Violin

Copenhagen Baroque Festival

PROGRAM

Antonio Vivaldi - Uwertura “La senna festeggiante” C-dur (RV 693)
Antonio Vivaldi - Koncert skrzypcowy B-dur (RV 375)
Johann Christian Bach - Symfonia koncertująca Es-dur cz. (W. C33)
Antonio Salieri - Symfonia D-dur „Veneziana”
Wolfgang Amadeus Mozart - Koncert Skrzypcowy nr 5 A-dur (KV219)

MUZYCY

Paweł Zalejski - skrzypce
Orkiestra Arte dei Suonatori

17 października 2020

Dania, Kopenhaga, Rosenborg Castle

Dido and Aeneas

Copenhagen Baroque Festival

PROGRAM

Henry Purcell - Dido and Aeneas (libretto Nahum Tate wg Virgil)(Z.626)

MUZYCY

Clara Cecilie Thomsen, sopran
Kristin Mulders & Rikke Lender, mezzosopran
Rasmus Gravers Nielsen & Gerald Geerink, tenor
Torsten Nielsen & Rasmus Kure Thomsen, bas
Orkiestra Arte dei Suonatori

6 grudnia 2020

Gdańsk, Polska

Carl Philipp Emanuel Bach: Konzerte

Actus Humanus

PROGRAM

Carl Philipp Emanuel Bach:
Flötenkonzert d-moll Wq 22
Cembalokonzert Es-dur Wq 40
Oboenkonzert B-dur Wq 164

MUZYCY

Magdalena Karolak – obój
Marcin Świątkiewicz – klawesyn, lider
Jana Semerádová – flet
Orkiestra Arte dei SUONATORI

7 listopada 2020

Gdańsk, Polska

Johann Sebastian Bach: Konzerte

Actus Humanus

PROGRAM

Johann Sebastian Bach:
Ouvertüre (Suite) III D-dur BWV 1068
Cembalokonzert III D-dur BWV 1054
Konzert für oboe d’amore A-dur BWV 1055
Cembalokonzert I d-moll BWV 1052

MUZYCY

Magdalena Karolak – obój
Marcin Świątkiewicz – klawesyn, lider
Orkiestra Arte dei SUONATORI

Zakup instrumentów dla orkiestry Arte dei Suonatori dofinansowano w ramach programu „Infrastruktura Kultury” ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

„Festiwal Muzyka Dawna - Persona Grata dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca